Dipl. Phil. Adil GÖKDEMİR

Şirket Müdürü

ULUSLARARASI SOSYAL GÜVENLİK UZMANI

0 506 318 70 70


ULUSLARARASI SOSYAL GÜVENLİK UZMANI
Dipl. Phil. Adil GÖKDEMİR

Şirketimiz 17.11.2009 tarihinde AdilGO TELEKOMÜNİKASYON REKLAM DANIŞMANLIK TURİZM TERCÜMANLIK TİC. LTD. ŞTİ. unvanıyla kurulmuş olup öncesinde ise şahıs şirketi olarak iki yıl yurtdışı çağrı merkezi hizmetleri alanında faaliyet göstermiştir. 2014 tarihinden sonra artık resmen BERLINER TERCÜME DANIŞMANLIK REKLAM TURİZM EĞİTİM BİLİŞİM LTD. ŞTİ. unvanını kullanmaya başlamıştır.
Şirket kurucusu Adil GÖKDEMİR, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümünden 1998 yılında mezun olduktan sonra Lisansüstü Eğitimini yapmıştır ve Formasyon Eğitimini de tamamlayıp Almanca öğretmeni olarak önce Türkiye’de sonra da Almanya’da çalışmıştır. 1999 yılından sonra Almanya’nın Berlin şehrinde uzun süre serbest çalıştıktan sonra 2006 yılında tekrar Türkiye’ye dönmüştür.
Şirket kuruluşundan kısa bir süre sonra kendisinin de uzun yıllar Berlin’de yaşamış olmasından dolayı ve de tercüme alanındaki yetkinliği ve tecrübelerini kullanarak bu alanda öncelikle BERLINER YEMİNLİ TERCÜME markasını oluşturup tercüme sektörüne yeni bir ivme kazandırmıştır.
BERLINER YEMİNLİ TERCÜME, 2009 – 2010 yıllarında birçok kamu kurum ve kuruluşlarına tercüme hizmeti vermiş olup; 2011 yılında ise Türkiye’de tercüme ihtiyacı en yüksek kapasitede olan kurumlarımızdan SGK’nın Yurtdışı Borçlanma ve Tahsis Dairesi Başkanlığı’nın Almanca ağırlıklı olmak üzere tüm dünya dillerindeki resmi yazışmalarını, evrak çevirilerini, tıbbi ve hukuki çevirilerini bir yıl boyunca hakkıyla ekip olarak yapmıştır. 2013 yılında da tekrar SGK’nın tercüme ihalesini bir yıllığına kazanmış olup beşi tam zamanlı ve kadrolu ile yarı zamanlı ve muhtelif dünya dillerine vakıf yaklaşık 50 kişilik mütercim tercüman kadrosuyla her ay yaklaşık 3.500 sayfa (2.500 sayfa Almanca, 750 sayfa İngilizce, 250 sayfa muhtelif diller) çeviri kapasitesine erişmiştir. Bu şekilde BERLINER YEMİNLİ TERCÜME, hem kadrosunu büyütmüştür hem de sadece dili bilmenin yanı sıra terminolojilerin de büyük önem taşıdığını görmüştür ve bu sayede özellikle tıbbi ve hukuki çeviri konusunda kendini geliştirmiştir ve şu an hukuki çeviri ve tıbbi çeviri konulu dersler vermektedir.
Devamı için tıklayınız
Sosyal Güvenlik Uzmanı
Handan POLAT

Çocukluğu SSK kurum binasında geçen ve annesinden dolayı organik bağı olan Handan POLAT, lisans eğitimini tamamladıktan sonra serbest piyasadaki başarılı çalışmalarından sonra uzun süre Sosyal Güvenlik Uzmanı olarak bir hukuk bürosunda çalışmıştır. Yıllar sonra yine SGK koridorlarına dönmüş olmasından ve de bu alanda kendisini daha da geliştirmek istemesinden dolayı kariyerini BERLINER YEMİNLİ TERCÜME & EMEKLİLİK DANIŞMANLIĞI şirketinde daha da ileriye taşıma fırsatını bulmuştur. Yıllardır Hem Şirketin Müdür Yardımcısı hem de Sosyal Güvenlik Uzmanı olarak faaliyet göstermektedir. Yurtiçi ve yurtdışında katılmış olduğu sayısız etkinlikler sayesinde şirketin “…biz hep yanındayız…” sloganını hep canlı tutmuştur.
Evrak Takip Uzmanı
Akile TURHAN

SGK kurumunda yaklaşık kırk yıl çalışmış olan Akile TURHAN, memuriyeti boyunca çalışmalarından dolayı ve de özellikle Yurtdışı Borçlanma ve Yurtdışı Emeklilik mevzuatlarına çok iyi vakıf olduğundan sayısız ödül almıştır ve en son Sıhhiye SGM’de Yurtdışı Servisinde Şef olarak görev yapmıştır. 2016 yılında emekli olduktan sonrao da kariyerinde yeni hedeflere ulaşmak için ve de gurbetçilere daha etkin yardımcı olabilmek için BERLINER YEMİNLİ TERCÜME & EMEKLİLİK DANIŞMANLIĞI şirketinde çalışmayı tercih etmiştir. Memuriyetindeki tecrübelerini serbest piyasadaki faaliyetlerle pekiştirerek evrak takip uzmanı olarak şirkete hem bilgi hem de yetkinlik anlamında ayrı bir ivme kazandırmıştır.
Sosyal Güvenlik Uzmanı
Veci ÖZKILINÇ

Yurtdışında uzun yıllar yaşadıktan sonra kariyerine Türkiye’de Hotel İşletmecisi olarak devam eden Veci ÖZKILINÇ, emekliliğinde kariyerine tercüme ve danışmanlık bürosu işletmecisi olarak devam etmiştir. 2014 yılında Antalya’da yolları BERLINER YEMİNLİ TERCÜME & EMEKLİLİK DANIŞMANLIĞI şirketiyle kesiştikten sonra çok etkilenip şirketin bir parçası olmuştur. Ticari zekası Sosyal Güvenlik alanındaki bilgisiyle ve de sektörel yetkinliğiyle kısa zamanda şirketin Antalya şubesine ivme kazandırmayı başarmıştır. Tecrübesini sürekli öğrenme sevdasıyla besleyen kişiliğiyle BERLINER YEMİNLİ TERCÜME & EMEKLİLİK DANIŞMANLIĞI şirketinin bayrağını yıllardır Antalya’da başarılı bir şekilde dalgalandırıyor.
Sosyal Güvenlik Uzmanı
Yeşim ÜNLÜ

Yurtdışı Borçlanma ve Emeklilik Danışmanlığı hizmetini veren en eski hukuk bürolarından birinde meslek hayatına başlamış ve 20 yıldan fazladır burada çalışmış olan Yeşim ÜNLÜ, kariyerine BERLINER YEMİNLİ TERCÜME & EMEKLİLİK DANIŞMANLIĞI şirketinde Pazarlama Müdürü olarak devam etmek istemiştir. Bu alandaki tecrübe ve yetkinliği sayesinde kısa sürede şirketin temsilcilik ağını geliştirmiştir. Şu an kendisi internet reklamcılık alanında çalışmalarına devam etmektedir.
Yandex.Metrica